Koopmans Houtolie
Blog

Olejowanie drewna produktami marki Koopmans

Opublikowano 29 października, 2021 o 11:44 am przez / Brak komentarzy

Oleje do drewna służą do impregnacji polegającej na nasączeniu danego materiału naturalnymi i roślinnymi produktami. Impregnaty do drewna Koopmans bardzo dokładnie wchłaniają się w głąb struktury drewna. Zadaniem takiego oleju jest przede wszystkim skuteczna ochrona drewnianych przedmiotów nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz. To wszystko sprawia, iż nasączona powierzchnia impregnowanego materiału pozostaje przyjemna w dotyku. Dzięki temu można zabezpieczyć m.in. zestaw mebli ogrodowych, ponieważ zachowają one swój śliczny wygląd przez znacznie dłuższy okres czasu.

Olejowanie drewna

Różnorodne warunki atmosferyczne, takie jak np. działanie promieni słonecznych, deszcz bądź wiatr tylko przyczyniają się na działanie korozji. Jesień to idealny moment, żeby właściwie zadbać o drewniane przedmioty występujące w obrębie domu, domku itd. Warto impregnować drewno jeszcze przed zimą, dlatego że działanie śniegu i mrozu może działać destrukcyjnie – zatem lepiej zyskać skuteczną ochronę.

Olejowanie jest zalecane niezależnie od rodzaju drewna. W ten sposób można impregnować komplety ogrodowych mebli, wiatę, domek albo elewacje drewniane, czyli wszystkie przedmioty, które są wykonane z drewna i na co dzień znajdują się na zewnątrz.

oleje do drewna Koopmans Houtolie

Oleje do drewna Koopmans

Oleje do drewna Koopmans są niezwykle odporne na wszelkie atmosferyczne warunki, jak również działanie wody. Zadaniem znajdujących się wewnątrz zmodyfikowanych żywic alkidowych jest głębokie zabezpieczenie drewna. Ponadto przyspieszają one również czas schnięcia pomalowanej właśnie powłoki. Zastosowanym naturalnym składnikiem do produkcji preparatu jest olej lniany. Wpływa on na trwałość powierzchni oraz naturalną strukturę drewna.

Ogromną zaletą olejowania jest przede wszystkim to, że niemal każdy olej o roślinnym pochodzeniu idealnie odnajduje się w roli impregnatu. Istotne jest również to, iż każdy typ wybranego preparatu cechuje się różnymi właściwościami. Przykładowo, olej lniany znacznie szybciej ulega stwardnieniu, a to tworzy mocniejszą powłokę na drewnie. Oleje do drewna Koopmans są bardzo łatwe w aplikacji, zatem nawet początkujący użytkownik nie będzie miał z nimi problemu, aby w efekcie finalnym móc cieszyć się pięknym wyglądem drewna w swoim ogrodzie.

Impregnaty do drewna – Koopmans

Impregnaty do drewna marki Koopmans (Houtolie) cieszą się ogromną popularnością. Te produkty bazują na wodzie zarówno do profesjonalnego, jak i powszechnego użytku. Są one przeznaczone już do pierwszego kontaktu z drewnianą powierzchnią. Aktywne składniki w efektywny sposób zabezpieczają drewno. Impregnaty do drewna Koopmans można bez obaw stosować na drewnie, które zostało wcześniej ciśnieniowo zabezpieczone.

koopmans houtolie kolory

Marka Koopmans – podsumowanie

Marka Koopmans to niezwykle ceniony dostawca już w kilkunastu europejskich krajach. Oferuje ona sprawdzone lazury impregnujące, jak również techniczne. Obecnie na rynku są dostępne zarówno koloryzowane wersje oraz wersja w naturalnym kolorze już z filtrem UV. Jeśli chodzi o renowację to drewno nie wymaga szlifowania bądź usuwania poprzedniej, starej warstwy na powierzchni. Oleje impregnujące Koopmans można pokrywać alkidowymi lakierami także od tego samego producenta. To nie tylko ekologiczny, ale także w pełni bezpieczny dla otaczającego nas środowiska preparat. Bardzo ważne jest również to, że produkt gwarantuje wysoką ochronę przed biodegradacją w systemie wraz z technicznym impregnatem.

Szukasz sprawdzonych produktów marki Koopmans? Zapraszamy do naszego sklepu:
Oleje do drewna – Koopmans Houtolie