oleje do drewna Remmers
Blog

Impregnacja drewna i oleje tarasowe marki Remmers

Opublikowano 19 października, 2022 o 1:17 pm przez / Brak komentarzy

Drewniany taras czy też altanki lub wszelkie inne powierzchnie wykonane z tego materiału mogą pięknie wyglądać i jednocześnie być wytrzymałe. Na zewnątrz panują różne warunki atmosferyczne przyczyniające się do pogorszenia jakości drewna. W związku z tym kluczowe jest, aby regularnie i odpowiednio konserwować drewniane powierzchnie. Jak zatem należy to robić, szczególnie teraz – przed zimą? Jakie oleje do drewna są najbardziej zalecane? Czy oleje tarasowe zapewniają możliwie najwyższą ochronę oraz żywotność?

Dlaczego impregnacja drewna jest ważna?

Drewno znajdujące się na zewnątrz, z którego powstają np. tarasy to ekologiczny i naturalny materiał. Zewnętrzne drewniane powierzchnie są podatne m.in. na wilgoć. Wszystko wynika przede wszystkim z opadów deszczu i zbliżających się opadów śniegu, a także powietrza. Po upływie czasu drewno może rozwarstwiać się, a następnie rozkładać. Przez takie zmiany może ono stracić swój estetyczny i elegancki wygląd, a w efekcie być podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Oleje do drewna Remmers, dzięki swoim licznym właściwościom i odpowiednim składzie, pomogą temu zapobiec.

lazury do drewna Remmers

Oleje do drewna Remmers – zastosowanie

Oleje do drewna Remmers wyróżniają się na tle innych marek szerokim zastosowaniem. Tego typu produkty można zastosować do drewnianych mebli ogrodowych oraz tarasów. Ich zakres zastosowania obejmuje również m.in. drewno termizowane, a także drewno tekowe, modrzewia, dęb i iroko oraz daglezji.

Oleje tarasowe Remmers – właściwości

Oleje tarasowe Remmers działają hydrofobizująco. Zapewniają one intensywne kolory o jednolitej kolorystyce, a dostępne z szerokiej gamy warianty pigmentowane zabezpieczają drewno przed ewentualnym szarzeniem się. Oleje do drewna Remmers są łatwe w obróbce i chronią materiał przed wysychaniem. Dzięki nim pomalowana powłoka staje się odporna na działanie czynników atmosferycznych poprzez regulację wilgotności drewna.

lazura do tarasów Remmers

Lazury Remmers

Lazury Remmers nie bez powodu uznaje się za należącą do klasy premium wraz ze zintegrowaną powłoką gruntującą. Dostępny jest produkt 3 w 1. To połączenie powłoki impregnującej, impregnatu oraz lazury, co przekłada się na aż 6-krotną ochronę drewna przed wszelkimi atmosferycznymi czy też biologicznymi zagrożeniami. Spośród najpopularniejszych należy wskazać na: pleśń, promieniowanie UV, siniznę, zgniliznę, a nawet żerowanie os. Te produkty przez długi czas utrzymują się w dobrej kondycji niezależnie od tego, jak ciężkie są warunki.

Płynna lazura ochronna Remmers jest przeznaczona do malowania drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz, które dodatkowo nie są obciążane statycznie i nie mają kontaktu z gruntem, aby zabezpieczać go. Niezwykle istotne jest to, iż drewno po zastosowaniu lazury nie łuszczy się i nie pęka.

Oleje do drewna Remmers – podsumowanie

Obecnie, firma Remmers oferuje na rynku szeroki wybór produktów przeznaczonych do ochrony drewna. Specjalizuje się również w produkcji chemii budowlanej oraz powłok przemysłowych. Warto zwrócić uwagę, że marka Remmers w ubiegłym roku po raz kolejny uzyskała I miejsce w kategorii „Profesjonalne oleje do tarasów”. Był to program pt. Konsumencki lider jakości. Na sukces marki zgodnie z opinią konsumentów wpływa przede wszystkim efektywny w swoim działaniu olej do drewna w przystępnej cenie, jak również skuteczne działanie preparatu i jego długotrwała ochrona. Zaleca się, aby jeszcze przed zimą zabezpieczyć drewno na zewnątrz, by po chłodniejszym sezonie cieszyć się wciąż pięknym wyglądem danej powierzchni.

Szukasz produktów do impregnacji? Sprawdź nasze: Oleje tarasowe Remmers.