lazury do drewna w ogrodzie
Blog

Lazury do drewna w ogrodzie. Co musisz wiedzieć?

Opublikowano 28 sierpnia, 2022 o 8:01 pm przez / Brak komentarzy

Lazury do drewna tworzą na drewnianej powierzchni elastyczną ochronną powłokę i nadają materiałowi dekoracyjne walory. Lazurowanie posiada liczne cenne właściwości, dlatego należy pamiętać o wykonaniu tej czynności. Drewno nieustannie cieszy się ogromną popularnością, więc należy o nie odpowiednio dbać, aby zachować idealny wygląd. Obecnie na rynku występuje wiele różnorodnych preparatów, a wśród nich znajdują oleje do drewna. Jaki typ produktu najlepiej wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czym charakteryzują się lazury do drewna?

Lazury do ogrodu czy też innych drewnianych powierzchni stają się coraz bardziej popularne. Nadają one określonego wyglądu. Obecnie, nowoczesne środki dekorują, chronią drewno i jednocześnie impregnują pomalowany materiał.

Lazury do drewna to silne preparaty opierające się na bazie żywic alkidowych. Bez obaw można je zatem stosować na powierzchni, która jest szczególnie narażona na działanie różnych warunków atmosferycznych.

lazury i oleje OSMO

Dlaczego lazury do drewna są zalecane?

Lazury do drewna są zdecydowanie bardziej polecane niż impregnat. Chronią one daną powierzchnię ze względu na utworzenie mocnej powłoki na zewnątrz. Funkcjonalność produktu zależy głównie od producenta i wyznaczonego przeznaczenia. Lazury do drewna dodatkowo ułatwiają czyszczenie materiału. Ponadto, zabezpieczają go również przed wnikaniem dalszych zanieczyszczeń.

Lazury Remmers

Lazury Remmers są jednymi z najbardziej zalecanych preparatów przeznaczonych do ochrony drewna znajdującego się na zewnątrz. Istotne jest to, że te produkty nie obciążają statycznie i chronią zarówno przed wilgocią, jak i słońcem. Drewniany materiał po pomalowaniu nie łuszczy się i nie pęka.

Obszary zastosowania lazury Remmers są liczne. Należy wskazać przede wszystkim na: ogrodzenia, podbitki dachowe, wiaty samochodowe, elementy architektury ogrodowej, takie jak: altany, szopy, pergole, drewutnie itd.

Lazury Remmers charakteryzują się wieloma właściwościami. Efektem zastosowania produktów tego typu jest wysycenie drewna, a następnie zabezpieczenie go przed wilgocią. Te preparaty działają hydrofobizująco, co oznacza, że mokre powierzchnie szybciej wysychają. Lazury Remmers nadają intensywne kolory. Istotne jest także to, że w celu dokonania ewentualnych poprawek, nie trzeba wcześniej szlifować danej powłoki. Te preparaty cechuje także wyższa zawartość stałej fazy, która chroni przed żerowaniem os. Dodatkowo, pomalowana drewniana powłoka zabezpiecza przed glonami, pleśnią czy też sinizną.

lazury do drewna REMMERS

Lazury do drewna OSMO

Lazury i oleje do drewna OSMO to kolejne zalecane preparaty. To jednocześnie gruntowanie i lazura zawarte w jednej powłoce. Te produkty działają hydrofobowo. Najważniejsze jest jednak ich skuteczna odporność na warunki atmosferyczne i UV. Malowana powierzchnia może swobodnie „oddychać”.

Lazury OSMO opierają się na bazie oleju. Stosując je nie trzeba dodatkowo wykorzystywać innego i kolejnego środka przeznaczonego do gruntowania. Powszechnie uznaje się, iż lazury do drewna OSMO są jednymi z najmocniejszych impregnatów występujących na rynku.

Preparaty OSMO można zastosować do ochrony zewnętrznych drewnianych budynków, elewacji, altan, tarasów, drzwi, okien itd. Zawarte w ich składzie środki zabezpieczające chronią przez wszelkimi zagrożeniami biologicznymi, jak np. grzybami.

Lazury do drewna – podsumowanie

Drewno ze względu na to, że jest narażone na działanie różnych czynników, mikroorganizmów, pleśni czy też innych szkodników to kurczy się, rozszerza, a nawet może nienaturalnie żółknąć. To wszystko wpływa tylko w negatywny sposób na estetykę drewna znajdującego się na zewnątrz.

Więcej informacji, znajdą Państwo w naszym sklepie: Timber Market. Zapraszamy.