jakie oleje wybrać w 2022 roku?
Blog

Jakie oleje do drewna wybrać w 2022 roku?

Opublikowano 15 lipca, 2022 o 11:21 am przez / Brak komentarzy

Zapewne wiele osób zastanawia się, jakie wybrać oleje do drewna, aby zachować piękny wygląd materiału. Olej OSMO i oleje KOOPMANS posiadają cenne właściwości, dzięki czemu są one jednymi z najczęściej wybieranych produktów. Do ich zastosowania nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności manualnych bądź narzędzi. Czym jeszcze oleje do drewna wyróżniają się na tle innych?

Oleje do drewna – zalety

Olej do drewna zarówno marki Koopmans jak i Osmo wnika głęboko w drewnianą strukturę chroniąc materiał przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi bądź wewnętrznymi. Przykładem może być promieniowanie słoneczne, deszcz, kurz, grzyby, pleśń itd. Oleje do wnętrz pozwalają „oddychać” drewnu i są bardzo łatwe w aplikacji. Nawet początkująca osoba nie będzie mieć problemu z wykonaniem tej czynności. Oleje Osmo i oleje Koopmans nie wymagają, aby wcześniej specjalnie trzeba byłoby szlifować powierzchnię. Bez obaw można je stosować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz.

Oleje do drewna zapewniają wieloletnią ochronę, niezależnie od nasłonecznienia czy też wilgotności. Kolejną ich zaletą jest to, że do zastosowania preparatu wystarczy użyć tylko wałek albo pędzelek.

zabezpieczenie drewna olejami

Oleje do elewacji

Oleje do elewacji opierają się na naturalnym oleju lnianym. To w pełni ekologiczny i jednocześnie przyjazny dla środowiska preparat o impregnujących właściwościach. Po nałożeniu tego produktu, na drewnie tworzy się jedwabista powłoka. Olej Koopmans i olej Osmo świetnie nadaje się do zabezpieczenia tarasów, mebli znajdujących się wewnątrz albo drewnianych elewacji.

oleje do drewna do elewacji

Dlaczego warto wybrać oleje do drewna Osmo i Koopmans?

Jakie wybrać oleje do drewna, aby odpowiednio chroniły materiał? Zarówno oleje Osmo, jak i oleje Koopmans zgodnie z analizami materiałoznawczymi, wyróżniają się wysokim stopniem zabezpieczenia technicznego oraz wizualnego. Drewniana powierzchnia nie traci swojego świeżego wyglądu. Wyniki przeprowadzonych testów wskazują na to, iż impregnaty tych marek są odporne na wilgoć, zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne i zarysowania oraz działanie promieni słonecznych, a nawet środków czystości. Warto wybrać top oleje Osmo i Koopmans, dlatego że na szczególną uwagę zasługuje również ich bezpieczny dla ludzi i środowiska skład.

Oleje do drewna Koopmans i oleje Osmo – charakterystyka

Oleje Koopmans i oleje Osmo zabezpieczają drewno dzięki zawartości zmodyfikowanych żywic alkidowych. Te preparaty przyspieszają dodatkowo czas schnięcia malowanej niedawno powłoki. Producent wykorzystuje do wytwarzania produktów olej lniany. Odpowiada on m.in. za trwałość materiału i jego naturalną strukturę drewna.

Olejowanie drewna

Olejowanie drewna posiada wiele zalet. Jedną z nich jest to, że praktycznie każdy olej o roślinnym pochodzeniu, świetnie sprawdza się w roli impregnatu. Warto pamiętać, iż każdy preparat posiada różne właściwości. Przykładem może być olej lniany, który jest wykorzystywany do produkcji np. oleju Koopmans. Szybciej ulega on stwardnieniu, więc jednocześnie tworzy znacznie bardziej mocniejszą powłokę na malowanej drewnianej powierzchni.

olej do drewna - jakie wybrać?

Oleje do drewna – podsumowanie

Oleje Koopmans i oleje Osmo służą m.in. do domowych i profesjonalnych zastosowań. Większość z nich to bezbarwne produkty. Po wchłonięciu się produktu w strukturę drewna, zewnętrzna warstwa materiału nabiera intensywniejszy odcień naturalnego drewna. W efekcie finalnym po zastosowaniu olejów do drewna Osmo czy też Koopmans, każdy może cieszyć się pięknym i naturalnym wyglądem drewna.

Zabezpieczenie powierzchni drewnianych jest bardzo istotnym zabiegiem, jeżeli zależy nam na ich efektownym wyglądzie. Odpowiednio dobrany preparat impregnujący wpływa nie tylko na  trwałość drewna, ale też na jego walory estetyczne i komfort użytkowania. Oprócz tradycyjnych metod lakierowania drewna, coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi olejowania drewna. Czym jest olejowanie? Jak je prawidłowo wykonać i jak wybrać odpowiedni olej do drewna? Wyjaśniamy.

Każda powierzchnia drewniana, niezależnie od rodzaju drewna, jego twardości czy wytrzymałości, wymaga odpowiedniej impregnacji. Istotny jest wybór środka dostosowanego do parametrów drewna, tak aby zachowało swoją strukturę oraz odporność na niekorzystne czynniki  zewnętrzne, jak wilgoć, czy zarysowania. Zabieg olejowania należy do tradycyjnych oraz ekologicznych metod zabezpieczenia drewnianych powierzchni. Nie oznacza to jednak, że jest mniej skuteczny, niż inne metody impregnacji.