malowanie mebli ogrodowych
Blog

Malowanie kryjące fasad i mebli drewnianych w ogrodzie

Opublikowano 28 czerwca, 2022 o 11:17 am przez / Brak komentarzy

Malowanie mebli drewnianych to bardzo ważna czynność, ponieważ drewniane zewnętrzne powłoki są narażone na działanie różnorodnych niekorzystnych czynników. To jedna z najważniejszych części procesu związanego z pielęgnacją oraz renowacją tych produktów. Warto zatem wybrać najbardziej odpowiedni preparat, który świetnie ochroni daną powierzchnię.

Oleje do drewna – na co zwrócić uwagę?

Malowanie fasad wymaga zastosowania różnych produktów, spośród których można wskazać m.in. na oleje do drewna. Ten proces pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu mebli i jedocześnie zabezpiecza malowaną powierzchnię przed promieniowaniem UV, wilgocią itd. Występuje kilka możliwości zabezpieczenia drewnianych powierzchni, jednakże nie można wskazać na jedną właściwą. Każda z nich posiada swoje zalety.

Oleje do drewna muszą być przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Najbardziej popularne są preparaty alkidowe i akrylowe. Dzięki każdemu z nich można uzyskać inny efekt. Wszystko zależy już od indywidualnych potrzeb. Bardzo często klienci sięgają jednak po alkidowe produkty, dlatego że wyróżniają się one na tle innych trwałością. Na błyszczącej powierzchni nie ma widocznych tzw. słojów.

oleje do drewna OSMO

Czym są oleje do drewna OSMO?

Obecnie na rynku występują różne oleje do drewna. Jednymi z popularniejszych są oleje OSMO. Warto zwrócić uwagę, iż powstają one na bazie naturalnych wosków i olejów takich jak: słonecznikowy, ostowy, sojowy oraz lniany. Oleje OSMO przyczyniają się głównie do zachowania cennych wartości naturalnego materiału. Tego typu produkty są idealne w przypadku ochrony środowiska. Naturalne oleje roślinne głęboko wnikają w drewnianą powierzchnię i jednocześnie chronią ją również od wewnątrz.

Oleje OSMO są ekologiczne. W swoim składzie nie zawierają jakichkolwiek biocydów czy też środków konserwujących. Z całą pewnością są one w pełni bezpieczne dla ludzi. Po ich zastosowaniu, drewniana powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Wśród olejów OSMO zewnętrznych można wyróżnić laury, oleje tarasowe czy też oleje ochronne oraz kryjące. Przykładowo, oleje do tarasów marki OSMO cechuje wysoka zawartość naturalnych olejów roślinnych, a nawet właściwie dopasowane naturalne pigmenty.

Czym charakteryzują się lazury do drewna?

Lazury do drewna są silnym ochronnym materiałem, który opiera się o żywice alkidowe. Służą one do zabezpieczenia drewnianych powierzchni w ogrodzie i przyczyniają się do zachowania technicznych parametrów nawet przez długi okres czasu.

Lazury OSMO także głęboko wnikają w drewno i wpływają na jego elastyczność oraz zdrowy wygląd. Dzięki mikroporowatej powłoce, materiał może „swobodnie oddychać”, redukując jego kurczenie się. Z tego względu drewno nie jest podatne na pęknięcia, odpryskiwania bądź wybrzuszania się.

Preparaty takie jak lazury do drewna działają hydrofobowo. Są one łatwe w aplikacji i renowacji, dlatego że wcześniej nie trzeba gruntować albo szlifować danej powierzchni. Lazury OSMO świetnie nadają się do malowania fasad, tarasów, mebli ogrodowych, bram itd. Dodatkowo, te produkty chronią przed brudem, wodą itp. Wydajne opakowanie z pewnością posłuży przez dłuższy okres użytkowania.

malowanie fasad drewnianych

Malowanie mebli drewnianych – podsumowanie

Preparaty marki OSMO są obecnie bardzo często wybierane do renowacji drewnianych powierzchni znajdujących się w ogrodach. Wiosna to czas, kiedy wszystko „budzi się” do życia. Nie można zatem zapomnieć o odświeżeniu jednego z najpiękniejszych materiałów, którym jest drewno. Warto zwrócić uwagę, iż spośród najważniejszego zastosowania powłok OSMO można wyróżnić: ochronę drewna, jego konserwację i pielęgnację, a także impregnację tej powierzchni.

Sprawdź nasze najlepsze promocje w sklepie: Timber Market Lazury OSMO