oleje do drewna Koopmans
Blog

Trwały i ekonomiczny olej impregnujący do drewna

Opublikowano 23 maja, 2022 o 11:42 am przez / Brak komentarzy

Spośród licznych materiałów budowlanych, drewno można uznać za jeden z najbardziej uniwersalnych. Wyróżnia się on estetyką, wytrzymałością, jak również naturalnością. Niestety, ale znajdujące się konstrukcje drewniane na zewnątrz są szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych. Chcąc zachować piękny wygląd drewna należy odpowiednio o niego dbać stosując oleje impregnujące Koopmans Houtolie, które są często wybierane.

Oleje do drewna czy inne produkty?

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy właściwe będą oleje do drewna czy może inne produkty wpływające na bezpieczeństwo drewnianej powierzchni na zewnątrz. Niewątpliwe jest, iż każdy specyfik cechuje się pewnymi unikalnymi właściwościami. Warto jednakże wiedzieć, czy wybrane preparaty można łączyć ze sobą.

Oleje do drewna pozwalają na uzyskanie niewidocznej warstwy, która uwidacznia naturalne słoje. Dzięki temu efekt końcowy zapewne będzie lepszy niż w porównaniu np. do impregnatu.

Impregnat do drewna wchłania się głęboko w jego strukturę i też zapewnia ochronę przed działaniem promieni słonecznych, wilgocią, owadami, grzybami itp. Oleje impregnujące zapewniają zatem kompleksową ochronę.

oleje impregnujące Koopmans

Oleje do drewna Koopmans

Oleje do drewna Koopmans przyczyniają się do tego, że drewno niezależnie od gatunku, z którego pochodzi, będzie jeszcze bardziej odporne na korozję biologiczną bądź chemiczną. Koopmans to marka oferująca produkty stworzone wyłącznie na bazie naturalnego oleju lnianego. Dzięki temu oleje do drewna eksponują naturalną strukturę danego surowca. Ta marka jest godna zaufania.

Koopmans Houtolie zapewnia regulacje wilgotności drewna i pozwala mu „swobodnie oddychać”. Po zastosowaniu tego oleju do drewna, jego powierzchnia jest wręcz jedwabista w dotyku. Warto zwrócić uwagę na to, że stosując produkty marki Koopmans podczas renowacji, nie trzeba wcześniej usuwać starych warstw albo szlifować drewnianej powierzchni.

Oleje do drewna Koopmans można zastosować do desek tarasowych, mebli ogrodowych lub architektury ogrodowej.

Oleje impregnujące Koopmans

Uznaje się, że oleje impregnujące Koopmans są jedyne w swoim rodzaju. Można nimi impregnować altany, deski tarasowe, pergole bądź drewniane domki.

Olej impregnujący marki Koopmans nie tylko podkreśla naturalnie piękny wygląd drewna ze względu na zawarty w nim olej lniany, ale również głęboko wnika w powierzchnię. Ten przyjazny środowisku preparat jest bardzo łatwy w aplikacji, a co istotne – odporny na czynniki atmosferyczne.

Koopmans Houtolie to marka oferująca produkty zabezpieczające drewno. Obecnie na rynku jest na tyle szeroki wybór, że występują dodatkowo koloryzowane wersje tych produktów, a nawet wersja w naturalnym kolorze wraz z zawartością filtru UV. To idealne rozwiązanie nie tylko latem, kiedy występują wysokie temperatury, ale również zimą podczas opadów śniegu. Oleje do drewna Koopmans bez obaw można pokrywać innymi lakierami alkidowymi także wywodzących się z linii Koopmans.

oleje impregnujące Koopmans

Olej impregnujący Koopmans – podsumowanie

Zarówno olej, jak i impregnat to świetne rozwiązania w przypadku dbania o drewno znajdujące się na zewnątrz. Wszystko zależy jednakże od rodzaju materiału, który chce się poddać dodatkowej ochronie. Olej zaleca się do naturalnie twardszego drewna, a impregnat do materiału wymagającego dodatkowej bazy ochronnej. Olej impregnujący marki Koopmans jest zarówno trwały, jak i ekonomiczny. Warto wziąć pod uwagę pozytywne opinie zadowolonych dotychczas klientów, którzy zdecydowali się na wypróbowanie tego preparatu.

Jeżeli szukacie Państwo sprawdzonych olejów impregnujących marki Koopmans, zapraszamy do naszego sklepu: Timber Market – Koopmans Houtolie