oleje kryjące do drewna
Blog

Oleje kryjące do drewna – czy warto stosować?

Opublikowano 14 września, 2021 o 12:56 pm przez / Brak komentarzy

Olejowanie drewna stanowi coraz bardziej popularną metodę konserwacji. To zdecydowanie ekologiczna alternatywa w porównaniu do tradycyjnych lakierów. Oleje do drewna marki OSMO sprawiają, że dzięki nim można uzyskać naturalny wygląd zewnętrznej drewnianej powierzchni, a drewno może samodzielnie „oddychać”. Oleje kryjące OSMO nie tylko wzmacniają drewno nawet na długie lata, ale również powłoka jest potem odporna na brud i ścieranie. To jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku drewna narażonego na działanie różnorodnych warunków.

Oleje kryjące do drewna – dlaczego warto stosować?

Warto stosować oleje kryjące do drewna z wielu istotnych powodów. Ta czynność pozwala przede wszystkim na uzyskanie, a następnie zachowanie naturalnego wyglądu drewna poprzez dodatkowe wzmocnienie jego koloru i połysku. Oleje kryjące OSMO działają w ten sposób, że wnikają głęboko w drewno jednocześnie bez zatykania porów. To jest niezwykle ważne szczególnie podczas warunków o zmiennej wilgotności, gdyż produkt zabezpiecza drewno przed gromadzeniem się ewentualnych grzybów bądź pleśni. Olej kryjący zewnętrzny świetnie sprawdzi się też, ponieważ na zewnątrz drewno jest narażone również na różnorodne warunki atmosferyczne. Dzięki niemu można chronić materiał np. przed promieniowaniem UV.

Zaleca się stosowanie oleje kryjące OSMO, ponieważ są też bezwonne i przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Służą one dodatkowo do renowacji uszkodzeń, przez co nie trzeba całej powierzchni szlifować. 

oleje kryjące

Oleje do drewna OSMO – zastosowanie

Oleje do drewna marki OSMO cechują się szerokim zastosowaniem. Można nimi zabezpieczyć i zakryć barwienie drewna znajdującego się na zewnątrz. Tego typu produkty świetnie nadają się do renowacji drewna, które jest pokryte jeszcze starymi albo mikroporowatymi powłokami. Oleje kryjące można wykorzystać do balkonów, drewnianych fasad, bram, mebli ogrodowych albo altanek czy też garażowych wiat. Ze względu na to, że oleje kryjące OSMO są bezpieczne nie tylko dla ludzi, ale też roślin i zwierząt, można nimi barwić drewno we wnętrzach. 

Oleje kryjące OSMO – zalety stosowania

Oleje kryjące OSMO posiadają wiele zalet. Poza tym, że pokrywają one wszelkie występujące nierówności w odcieniach drewna to dodatkowo wygładzają daną powierzchnię, jednocześnie zachowując elastyczność drewna.

Oleje kryjące do drewna są odporne na niewielkie uszkodzenia. Są one również łatwe w aplikacji, jak również renowacji, gdyż nie wymagają specjalnego szlifowania albo gruntowania. Te produkty redukują też pęcznienie oraz kurczenie się drewna, więc klient ma pewność, że nic nie będzie się łuszczyć bądź odpryskiwać. 

oleje kryjące drewno

Oleje kryjące OSMO – podsumowanie

Oleje kryjące OSMO idealnie chronią i jednocześnie pielęgnują drewno. Są one zalecane do wszelkich zewnętrznych elementów, które znajdują się w naszym ogrodzie. Powłoka kryjąca do drewna opiera się na bazie naturalnych roślinnych olejów, głęboko wnikających w drewno. To pozwala następnie na zachowanie nie tylko zdrowego, ale także elastycznego wyglądu.

Olej kryjący zewnętrzny poza tym, że pokrywa naturalny odcień drewna to jeszcze budowę słojów. Struktura drewna wciąż pozostanie jednak widoczna. Producent oferuje szereg różnorodnych kolorów tego produktu. Istotne jest również to, że olej przeznaczony do zabezpieczenia drewna znajdującego się na zewnątrz, nie zasycha w trakcie jego nakładania. Utworzona mikroporowata powłoka nie będzie pękać albo wybrzuszać się. Produkt działa też hydrofobowo

Duży wybór olejów kryjących do drewna, znajdziecie w naszym sklepie: Timber Market – Oleje Kryjące