impregnat IMPRA KOOPMANS
Blog

Impregnaty do drewna IMPRA – Zalety i zastosowanie

Opublikowano 13 sierpnia, 2021 o 11:34 am przez / Brak komentarzy

Impregnaty do drewna są niezbędne do zabezpieczenia różnych przedmiotów wykonanych z tego materiału. To właśnie dzięki nim elementy architektury ogrodowej są szczególnie odporne na działanie wszelkich niekorzystnych na zewnątrz czynników. Celem impregnatów do drewna jest zapewnienie przede wszystkim ładnego wyglądu, jak również właściwej kondycji na dłuży okres użytkowania.

Impregnacja drewna – ważny proces

Impregnacja drewna jest bardzo ważnym i niezbędnym procesem pozwalającym na zabezpieczanie materiału przed owadami, wilgocią i innymi czynnikami oraz warunkami, w tym atmosferycznymi. Drewniane elementy znajdujące się na zewnątrz muszą być regularnie odnawiane, gdyż szybciej niszczeją. Obecnie na rynku można spotkać wiele produktów tego rodzaju, ale nie wszystkie spełniają swoje zadanie jak należy. Zalecana marka to IMPRA, na którą warto zdecydować się wybierając właściwy produkt.

impregnacja drewna IMPRA

Impregnat IMPRA – charakterystyka

Impregnaty koloryzujące IMPRA opierają się na bazie żywic alkilowych wraz z dodatkiem oleju lnianego. Idealnie impregnują one drewno znajdujące się na zewnątrz, dzięki czemu są odporne np. na działanie wody. Regularnie stosowane impregnaty koloryzujące tej marki sprawią, że powierzchnie, które już wcześniej były nimi pokryte, będzie można szybko doprowadzić do optymalnego stanu – wystarczy bowiem jedna warstwa nałożenia produktu na oczyszczone drewno.

Impregnat IMPRA jest przeznaczony także do malowania drewna w systemie jako wypełniający środek, czyli w formie warstwy podkładowej. Pomalowaną powierzchnię drewna pozostawia on w pełni naturalną i matową. Ponadto, można go zastosować na drewnie, które jest ciśnieniowo impregnowane.

Impregnaty do drewna IMPRA – zastosowanie

Impregnaty do drewna nie bez powodu cechują się obecnie ogromną popularnością. Znajdują one szerokie zastosowanie przede wszystkim w architekturze ogrodowej, jak np. płoty, altanki, mostki itd. Bez obaw można je zastosować do różnorodnych drewnianych elementów fasadowych i mebli ogrodowych czy nawet do deski tarasowej modrzewiowej.

impregnat drewna

Impregnaty do drewna IMPRA – zalety

Impregnaty do drewna IMPRA chronią materiał aż do 6 lat. Są one niezwykle łatwe w aplikacji i odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych na zewnątrz. Dzięki nim można podkreślić naturalne piękno drewna. Impregnaty do drewna IMPRA cechują się również wysoką przyczepnością do drewna, jak również wysoką elastycznością oraz trwałością powłoki. Kolejna ich zaleta to regulacja wilgotności drewna i gwarancja wysokiej ochrony przed biodegradacją w systemie z technicznym impregnatem. Te produkty nie łuszczą się i zawierają zmodyfikowane żywice akrylowe, które głęboko zabezpieczają drewno.

Podsumowanie

Zapewne większość osób posiada w swoim wyposażeniu chociaż jeden drewniany przedmiot. Bez wcześniejszego właściwego zabezpieczenia nie będzie on spełniał swoich funkcji. Należy pamiętać, że nie wystarczy jednorazowa impregnacja, gdyż musi ona odbywać się cyklicznie. Impregnaty do drewna IMPRA świetnie nadają się do tego zadania, jednocześnie zapewniając wysoką jakość zastosowania. Odpowiedni preparat jest bardzo ważny, dlatego że od niego zależy, na jak długi okres czasu będzie służyło drewno znajdujące się na zewnątrz. Produkty wykonane z tego materiału są w większym stopniu narażone na różnorodne czynniki zewnętrzne, spośród których można wyróżnić m.in. opady atmosferyczne, zmienne różnice temperatur, a nawet nieprzyjazne dla drewna mikroorganizmy.

Więcej produktów firmy IMPRA znajdziecie w naszym sklepie: Timber Market – Impregnat Impra.