Blog

Oleje Tarasowe Adler – Sprawdzona jakość i ochrona drewna

Opublikowano 8 kwietnia, 2020 o 4:49 pm przez / Brak komentarzy

Tarasy drewniane są coraz częściej występującym elementem w polskich domach. Są piękne, wytrzymałe i funkcjonalne, pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem. Wiosną i latem taras jest miejscem, gdzie toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Drewno pięknie komponuje się z zielenią, jest ciepłe, przytulne, zachęca do wspólnego spędzania czasu. Warto odpowiednio się o nie zatroszczyć, pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, która przedłuży trwałość drewnianych desek, ochroni je przed wilgocią i zabezpieczy przed warunkami atmosferycznymi. Mimo że na rynku jest wiele preparatów do ochrony drewna, warto wybrać sprawdzony i cieszący się dobrą opinią. Najefektywniejszą ochronę tarasów zapewniają oleje. Są skuteczne, zapewniają ochronę i pielęgnację drewna, a jednocześnie podkreślają jego strukturę. Dobrą opinią konsumentów cieszą się produkty firmy Adler, które od lat chronią drewnianą architekturę.

oleje tarasowe Adler

Oleje Adler – idealna pielęgnacja i ochrona

Oleje tarasowe Adler są niezbędnym produktem, który pozwoli cieszyć się pięknym, zadbanym tarasem czy balkonem. Firma Adler oferuje produkty, które bardzo dobrze chronią drewno przed zużyciem oraz zabezpieczają je przed wilgocią i zalaniem. Taras narażony jest na ciągłe działanie czynników atmosferycznych, w lecie na silne nasłonecznieniem, w zimie i jesienią na działanie wiatru, deszczu i śniegu. Wszystkie te czynniki mogą powodować nieestetyczne plamy, zszarzenia, pojawienie się glonów i grzybów, a nawet pęknięcia na deskach tarasowych. Olej tarasowy wnika w określoną głębokość drewna, chroni deski, zabezpieczy je przed blaknięciem oraz zabrudzeniami.

Cechy olejów tarasowych firmy Adler 

Oleje tarasowe Adler są przystosowane do wielu gatunków drewna, dzięki temu ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Występuję w kilkunastu kolorach i różnych pojemnościach, dlatego nadają się zarówno dla użytku domowego, jak i do produkcji rzemieślniczej. Główne właściwości olejów to:

 • silnie penetrujące działanie,
 • pozwalają drewnu oddychać,
 • zmniejszają pęcznienie i kurczenie drewna,
 • zabezpieczają drewno przed wnikaniem brudu,
 • chronią deski z drewna liściastego, iglastego i egzotycznego przed zabrudzeniem i wilgocią,
 • zapewniają bardzo dobrą odporność na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania słonecznego,
 • gwarantują trwałość koloru,
 • nie wydzielają intensywnego zapachu,
 • nawilżają powierzchnię desek,
 • chronią przed grzybami i pleśniami,
 • są łatwe w użyciu, nie pozostawiają smug.

olej tarasowy

Oleje Adler są wydajne, ich stosowanie jest łatwe, nie wymaga specjalnych umiejętności. Produkt nanosi się pędzlem na oczyszczoną powierzchnię. Należy nakładać cienką warstwę oleju, ponieważ w innym wypadku może utworzyć się nieestetyczna gruba powłoka. Olejowanie najlepiej przeprowadzić dwa razy w roku, wczesną wiosną, przed rozpoczęciem sezonu letniego oraz późną jesienią, jako zabezpieczenie na zimę. Jeżeli taras wymaga tylko odświeżenia, nakłada się jedną warstwę produktu. Jeżeli  jest zniszczony i wymaga renowacji, należy zastosować dwie warstwy oleju. Wcześniej warto wykonać wstępną obróbkę środkiem od ochrony drewna, np. Holzentgrauer, tego samego producenta. Należy pamiętać, aby przed przystąpieniem do olejowania odpowiednio przygotować taras. Powierzchnię trzeba dokładnie oczyścić z pyłu i kurzu, zalecane jest również lekkie przeszlifowanie desek. Olej należy nakładać w czasie ładnej pogody, gdy nie ma silnego wiatru oraz deszczu. Olej musi dobrze wyschnąć, dzięki temu dobrze wchłonie się w drewno i będzie je chronił przed szkodliwym czynnikami. Zabezpieczony taras musi bowiem dobrze wyschnąć, żeby drewno przyjęło i wchłonęło olej.

Oleje tarasowe Adler nie tylko chronią drewno, ale również wpływają na wygląd desek. Podkreślają ich naturalny kolor i strukturę, wydobywają to, co najpiękniejsze, a jednocześnie chronią przed wnikaniem brudu i wilgoci. Są produktem, który należy regularnie stosować, dzięki temu taras będzie pięknym miejscem do wypoczynku.

Więcej produktów firmy Adler znajdziecie w naszym sklepie. Nie wiesz jaki olej do tarasów wybrać? Zapraszamy do kontaktu: Lazury i Impregnaty Adler.