ekologiczne oleje do drewna
Blog

Ekologiczne oleje do drewna Remmmers

Opublikowano 19 maja, 2020 o 4:52 pm przez / Brak komentarzy

Oleje do drewna są niezbędnym składnikiem prawidłowej pielęgnacji produktów wykonanych z drewna. Naturalne jest pogorszenie ich wytrzymałości wraz z upływem czasu. Szczególnie tarasy oraz meble ogrodowe narażone są na niszczenie przez czynniki zewnętrzne. Różnorodne opady, wiatr, mróz i ostre słońce, wszystko to negatywnie wpływa na ich kondycję. Aby zapewnić jak najlepszy stan drewna na dłużej, należy regularnie używać olejów. Nie tylko będą stanowiły barierę ochronną przeciwko czynnikom atmosferycznym i nadmiernym promieniowaniem UV, ale także zapobiegają przesuszaniu się drewna. Można łatwo i szybko uchronić się od niechcianych pęknięć pojawiających się np. na ogrodowych krzesłach.

ekologiczne oleje do drewna Remmers

Jednym z najbardziej wyróżniających się wśród konkurencji produktem jest olej firmy Remmers. Dzięki specjalnej formule kolejne warstwy oleju można nakładać już po trzy godzinnej przerwie. Zdecydowanie usprawni to cały często długotrwały i pracochłonny proces impregnacji. Dobra rozlewność jeszcze bardziej ułatwi użytkowanie i skróci czas pracy. Dodatkowo stworzy pokrywę antypoślizgową, a ewentualne poprawki nie wymagają uprzedniego szlifowania powłoki. Te cechy szczególnie zadowolą posiadaczy drewnianych tarasów. Formułę bazowano całkowicie na wodzie, poprzez wzgląd na to, zawiera znikome ilości rozpuszczalnika. Zminimalizowana zawartość procentowa sztucznie produkowanych substancji chemicznych niweluje do minimum ostry zapach, kojarzący się z produktami do pielęgnacji drewna. Z troski o jego prawidłową kondycję, produkcja oleju opiera się na naturalnych składnikach. Drewno może oddychać, co jest jednoznaczne z większą wydajnością smarowanego produktu. Ponadto, olej doda pożądanego błysku i widocznie poprawi jego atuty kolorystyczne. Ekologiczny olej firmy Remmers wprowadza pozytywne zmiany zarówno z zewnątrz, jak i w wewnątrz drewnianych artykułów.

Ekologia w dzisiejszych olejach do drewna

Ekologia jest niewątpliwie priorytetem dla producenta. Dokonał on wszelkich starań, aby produkt nie był szkodliwy dla środowiska. Głównym celem było stworzenie bezbłędnie działającego produktu, ale także w tym samym momencie zaprojektowanie opakowania, które nie przyczyni się do zaśmiecania kuli ziemskiej. Metalowy pojemnik jest stuprocentowo zdatny do recyklingu, a proces produkcji opiera się aż w 80% na odnawialnych surowcach. Na podstawie dostępnych informacji, między innymi od dostawców materiałów, oraz stosowanej metody produkcji materiał spełnia oczekiwania osób kierujących się wartościami wegańskimi. To oznacza, że pełen przebieg odbywa się bez zadawania krzywdy zwierzętom oraz bez wykorzystywania żadnych produktów, które mogą być ich pochodzenia. Seria spełnia wszystkie wymogi, które musi realizować, aby nosić tytuł ekologicznej i nowoczesnej.

eco olej

Z niewielkim nakładem pracy i czasu każdy jest w stanie zadbać o swoje meble ogrodowe, czy tarasy na najwyższym poziomie. Wystarczy nałożyć kilka warstw oleju, aby zauważyć efekty. Instrukcja zawarta na opakowaniu jest prosta i czytelna. Bez wątpienia nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy lub umiejętności, żeby przedłużyć “życie” swoich mebli ogrodowych oraz drewnianych tarasów.

Więcej ekologicznych olejów znajdziecie Państwo w odpowiednim dziale naszego sklepu: Oleje Tarasowe Remmers – zapraszamy !