lazury do drewna
Blog

Kiedy stosujemy Lazury do drewna?

Opublikowano 22 czerwca, 2020 o 3:05 pm przez / Brak komentarzy

Lazury do drewna to rodzaj powłoki, która łączy najlepsze właściwości lakieru i impregnacji, ale jednocześnie wnika w teksturę drewna. Faktem jest, że lazur jest półprzezroczysty, co oznacza, że nie pokrywa naturalnego wzoru drzewa, ale podkreśla go i czyni bardziej kontrastowym i teksturowanym. Większość lazurów nie tworzy filmu na powierzchni, a zatem nie podlega złuszczaniu i pękaniu. Produkt ten jest często stosowany, jako fasadowa farba nawierzchniowa do różnych powierzchni drewnianych narażonych na działanie warunków atmosferycznych. Lazur do drewna zapewnia dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi biosfery: promieniowaniem ultrafioletowym, owadami, sinizną, wilgocią i pleśnią.

oleje i lazury do drewna

Dlaczego warto zastosować lazury do drewna?

Wysokiej jakości lazur do drewna firmy Adler posiada ważną cechę, jaką jest elastyczność. W przeciwieństwie do lakierów i farb, lazur nie tworzy grubej warstwy na powierzchni, która ostatecznie zaczyna się odklejać i złuszczać. Ponieważ produkt nie tworzy filmu, nawet po wielu latach powłoka jest nienaruszona. Cienkowarstwowy materiał najlepiej nadaje się na elementy podlegające deformacji – ogrodzenia i okładziny.

Kolejną cechą wyróżniającą jest przezierność. W przeciwieństwie do farb, lazur nie kryje faktury drewna, ale raczej podkreśla jego piękny wzór. Istnieją jednak inne sytuacje, w których trzeba ukryć różnicę w odcieniu (na przykład sekcje drewna łączonego), w przypadku lazuru nie stanowi to również problemu, specjalnie dobrane kolory Adler mogą wygładzić różnicę w kolorze i odcieniu.

Lazury do drewna od Adlera dzieli się na dwie główne grupy: lazur na bazie wody – seria Lignovit i lazur na bazie rozpuszczalnika Pullex. Wszystkie produkty mają wiele zalet, takich jak przyjazność dla środowiska, szybki czas schnięcia, metoda aplikacji, zawartość części stałych i inne. Produkt ten jest paroprzepuszczalny, co oznacza, że po aplikacji drewno nadal oddycha. Ponadto ma ochronę UV przed niebieskim nalotem i pleśnią i oczywiście, wysoką ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.

oleje do drewna

W jakim przypadku wykorzystać lazury do drewna?

Lazur do drewna Adler (Pullex) nie posiada ostrych zapachów i jest doskonałym wyborem do pokrywania zarówno nowych powłok jak i poddawanych renowacji, sprawdzi się na płotach więźbach dachowych itp. Produkt ten charakteryzuje się zwiększoną zawartością filtrów UV oraz ciał stałych, dzięki czemu gwarantuje zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi a także przed pleśnią i sinizną. A co bardzo istotnie nie będzie się złuszczał.

Bogata paleta kolorystyczna pozwala na swobodne dobranie koloru do swoich upodobań lub dopasować do innych elementów architektury krajobrazu. Standardowe kolory to np.: dąb, modrzew, sosna, orzech, palisander, kasztan, wenge. Lazur do drewna Adler warto wybrać do renowacji balkonów oraz fasad drewnianych. Jest również doskonałą powłoką renowacyjną do okien i drzwi, chętnie wykorzystywany do warstw wykończeniowych przy wykonywaniu odnawiania tych powierzchni.

Produkt zawiera specjalne pigmenty a także filtry UV, które zapewniają ochronę przez deszczem, śniegiem itp. Wykorzystując lazur na otwory okienne i drzwiowe można stosować go z podkładem lub innym lazurem tej firmy. Lazur Pullex to produkt szybkoschnący a także nieprzywierający do innych warstw. Poszukując produktu do renowacji okien i drzwi na bazie wody można z powodzeniem wybrać lazur do drewna Adler (Pullex Aqua-Dsl). Jest grubowarstwowa przeźroczysta powłoka nadająca się do pokrywania powierzchni drzwi zewnętrznych, okien oraz składników ogrodu zimowego. Jest to produkt przyjazny dla środowiska pozbawiony czynników biobójczych a także aktywnie oddychający.

Nie wiesz jakie lazury i oleje do drewna wybrać? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy o zabezpieczaniu drewna wiedzą wszystko !