Lazury Remmers
Blog

Lazury i Impregnaty do drewna

Opublikowano 16 marca, 2020 o 3:02 pm przez / Brak komentarzy

Decydując się na zakup drewnianych elementów, które będą stanowiły zewnętrzny element infrastruktury należy wziąć pod uwagę ich zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Jeżeli chcemy, żeby drewniany asortyment służył nam przez lata, a także chcemy zachować jego odpowiedni wygląd i kolor musimy wybrać jeden ze sposobów zabezpieczenia drewna.
Drewno zawsze przyciąga uwagę przez swoją funkcjonalność i estetykę, to jak je zabezpieczymy zależy głównie od naszych własnych preferencji i upodobań. Można bowiem zachować kolor i strukturę powierzchni danego elementu, ale można je również odmienić, więc należy dokładnie przemyśleć swój wybór.

Impregnacja Drewna Remmers

Jak zachować oryginalną strukturę powierzchni

Chcąc zachować drewnianą powierzchnię powinniśmy zdecydować się na impregnat, który nie zmieni jej struktury. Impregnat bardzo dobrze się wchłania w materiał i jest właściwie niewidoczny dla oka, bardzo łatwo nanosi się go pędzlem. Należy zwrócić uwagę na to, że niektóre elementy mogły zostać zaimpregnowane fabrycznie ciśnieniowo lub poprzez zanurzenie w chemicznym roztworze, wówczas nie ma konieczności zabezpieczania naszego materiału. Jeżeli jednak to zrobimy, to żadnej szkody nie wyrządzimy, więc bez obaw. Impregnowanie powinniśmy wykonywać co 5-8 lat, należy zapoznać się ze specyfikacją używanego produktu, tam znajdziemy szczegółowe informacje na ten temat. Jeżeli chcemy zachować oryginalny kolor elementu drewnianego, to decydujemy się na impregnat bezbarwny, jednak możemy też podkreślić kolor decydując się na zakup impregnatu o tym samym kolorze co drewniany materiał.

Zabezpieczanie dekoracyjne

Ochrona drewna wraz z nadaniem nowej struktury powierzchni jest bardzo funkcjonalna i popularna. W ten sposób nie tylko zaimpregnujemy materiał i nadamy mu nowego wyglądu, lecz także zabezpieczymy powierzchnię drewnianego elementu przed działaniem niepożądanym. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały sobie Lazury Remmers, które wykonywane są na bazie żywic i doskonale zabezpieczają wszystkie elementy szczególnie narażone na wszelkie warunki atmosferyczne. Są bardzo silnymi preparatami, tworzącymi bardzo mocną powłokę na powierzchni materiału i możemy z powodzeniem ochronić drewno nawet do 8 lat. Lazury z dużym powodzeniem stosuje się w szczególności na tarasach, meblach ogrodowych, bądź różnego rodzaju drewnianych płotach.

Impregnacja drewna

Na co zwrócić uwagę?

Impregnacja drewna ma w głównej mierze na celu zabezpieczenie elementów drewnianych przed działaniem atmosferycznym, a także przed wpływem działalności różnego rodzajów grzybów i szkodników, które naruszają strukturę drewna wpływając niekorzystnie na jego wytrzymałość i funkcjonalność. Przed dokonaniem wyboru trzeba dokładnie się zastanowić czego oczekujemy od impregnatu, a także jak będzie wyglądać to w praktyce. Impregnaty są bardzo łatwe i funkcjonalne w użyciu, więc nie musimy się obawiać dodatkowych prac związanych z odnawianiem ochrony naszych drewnianych elementów, tylko najprościej w świecie pomalować je na nowo. Przy użyciu lazur pojawia się większy problem, gdyż powierzchnię, na której powstała warstwa ochronna należy dokładnie zeszlifować, tak aby odsłonić zabezpieczany materiał, wtedy dopiero można zabrać się za ponowne malowanie. Wiodącą marką impregnatów i lazur na rynku jest Remmers, który ma wielkie doświadczenie w branży konserwacyjnej oraz ochronnej, a firma działa nieprzerwanie już ponad 20 lat, notując przy tym spore sukcesy. Decydując się na produkty z najwyższej półki, takie jak lazury i impregnaty do drewna marki Remmers, zapewniamy sobie gwarancję jakości oraz najwyższą ochronę zabezpieczanych elementów drewnianych.

Bardzo dużo zależy od użytego materiału, drewniane elementy często kosztują nas bardzo duże pieniądze, w tym przypadku nie należy szukać oszczędności, gdyż solidnie zabezpieczony element drewniany może nam służyć całe lata, a my będziemy mieli jedynie obowiązek pamiętać o odnowieniu impregnacji.

Jeżeli potrzebujecie porady jak zabezpieczyć swoje powierzchnie drewniane, oraz jakich produktów użyć – zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem: Timber Market.