oleje do drewna
Blog

Jakie oleje i lazury do drewna wybrać na lato?

Opublikowano 21 maja, 2021 o 3:31 pm przez / Brak komentarzy

Ogród to wyśmienite miejsce na letni odpoczynek. Przyjemność przebywania na świeżym powietrzu będzie tym większa, im wygląd wszystkich elementów wyposażenia ogrodowego będzie lepszy. W wielu przypadkach ogród, czy działka tonie w elementach drewnianych, o które należy zadbać przed letnim sezonem. Drobne naprawy i zabezpieczenie ławek, mebli ogrodowych, czy tarasu pozwoli na zachowanie ich dobrego wyglądu przez długi czas.

Mając na względzie przywrócenie blasku ogrodowym dekoracjom po sezonie zimowym należy wziąć pod uwagę również letnie szkodliwe czynniki, takie jak słońce, wysokie temperatury, czy ulewne deszcze. Odpowiedni dobór środków do renowacji jest kluczowy, by letnie upały, owady, czy wilgoć nie zniszczyły nieodwracalnie powierzchni drewnianych.

olej do drewna

Impregnowanie za pomocą lazury do drewna

Przygotowując ogrodowe wyposażenie przed sezonem letnim w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie ma potrzeby dokonania większych napraw. Jeśli elementy drewniane są w dobrym stanie to należy je porządnie wyczyścić przed zaimpregnowaniem. Sama impregnacja pozwoli na wzmocnienie struktury drewna, a także zabezpieczenie jej przed pleśnią, grzybami i owadami.

Lazura do drewna jest doskonałym preparatem ochronno-dekoracyjnym. Z jednej strony powłoka pokrywająca drewno wzmacnia jego odporność na szkodliwe czynniki, a z drugiej pozwala na odzyskanie pięknego wyglądu. Nie trzeba martwić się, że do wnętrza dostanie się wilgoć, a drewno ulegnie znacznemu wypaczeniu. Elastyczna powłoka umożliwia drewnu oddychanie, a tym samym zapobiega pękaniu struktury. Lazura, w zależności od typu wydobywa naturalne piękno tego szlachetnego surowca.

Wybór odpowiedniego impregnatu jest tu zasadniczy. Warto zwrócić uwagę na lazurę firmy Remmers 3 w 1, która łączy w sobie impregnat, powłokę gruntującą i lazurę. Dzięki jej zastosowaniu uzyskać można dobrą ochronę przed, a także przywrócenie drewnu pięknego wyglądu. Drewno pokryte tą lazurą zachowa wyśmienity wygląd i będzie na tyle zabezpieczone, by najbardziej szkodliwe warunki go nie zniszczyły.

lazury do drewna

Jakie oleje do drewna dobrze je zabezpieczą?

Powierzchnie drewniane narażone na zewnętrzne warunki atmosferyczne należy przynajmniej raz w roku olejować. Pozwala to na uniknięcie szarzenia, blaknięcia i matowienia drewna. Jednocześnie taka konserwacja wpływa na poprawę właściwości chroniących przed rozwojem grzybów.

Olej do drewna wnika głęboko w jego strukturę wewnętrzną, co pozwala na jej wzmocnienie i zabezpieczenie. Jest to doskonały sposób na odrestaurowanie i zakonserwowanie nadszarpniętych zimowymi warunkami desek. Dodatkowo olejowanie pozwala odzyskać naturalny wygląd drewna i wyeksponować jego własną, niepowtarzalną strukturę.

Olej doskonale się sprawdza pod warunkiem, że jest to preparat wysokiej jakości. Tu dobrym przykładem będzie olej marki Osmo. Dzięki niemu powierzchnia nie straci koloru i będzie w pełni odporna szkodliwe czynniki zewnętrzne. Olej ten może być zastosowany na każdym rodzaju drewnianej powierzchni, a jego nałożenie jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Dodatkowym atutem oleju Osmo jest jego skład, czyli naturalne substancje. Wnikając głęboko w strukturę drewna powoduje, że powierzchnia nie łuszczy się, ani nie rozwarstwia.

Drewno jest wdzięcznym materiałem upiększającym otoczenie, a jednocześnie narażonym na zniszczenie. Przez cały rok działa na nie wilgoć, słońce, a także gwałtowne zmiany temperatur. Wybierając preparaty do pielęgnacji i renowacji drewnianych elementów warto postawić na impregnat, olej, czy lazurę wysokiej jakości, tak by dobrze je zabezpieczyć przed tymi czynnikami.

Więcej informacji znajdziecie w naszym sklepie: Timber Market.