zabezpieczenia drewna - oleje do drewna
Blog

Jak przygotować drewniane powierzchnie na wiosnę?

Opublikowano 28 stycznia, 2021 o 12:30 pm przez / Brak komentarzy

Już za kilka tygodni powietrze stanie się o wiele jest cieplejsze, zniknie śnieżna pokrywa, a dni staną się o wiele dłuższe. Krótko mówiąc – wiosna. Co prawda do zmiany pory roku zostało jeszcze trochę czasu, to warto zawczasu przygotować drewniane meble do zmiany warunków. Zmieniająca się pogoda oznacza, że nadszedł czas, by móc zacząć się cieszyć swoim ogrodem. Czy drewniane meble są gotowe do stawienia czoła żywiołom?

Właściwa wiosenna pielęgnacja drewnianych powierzchni odgrywa zasadniczą rolę w ochronie drewnianych mebli i innej powierzchni będącej na świeżym powietrzu. Oto, co można zrobić, aby doskonale zadbać o swoje ulubione elementy i zmaksymalizować dzienną dawkę ogrodowego relaksu.

Grunt to porządek

Nawet najlepsza farba będzie wyglądać źle na obskurnej, zabrudzonej powierzchni, dlatego ważne jest, aby oczyścić drewno przed rozpoczęciem aplikacji jakiegokolwiek środka. Pomocnym narzędziem może być myjka ciśnieniowa, aczkolwiek jej użycie wiąże się z ryzykiem mikrouszkodzeń struktury drewna.

W przypadku mniejszych powierzchni i mebli, które potrzebują jedynie szybkiego sprzątania, zazwyczaj można osiągnąć zamierzony efekt po prostu odkurzając je lub. Koniecznym może być bardziej dogłębne sprzątanie przy użyciu prostej kombinacji mydła i wody lub dedykowanego środka.

oleje do drewna

Chroń swoje meble za pomocą lazuru do drewna

Impregnacja jest podstawą każdego rodzaju ochrony mebli. Polecanymi środkami o certyfikowanym działaniu są lazury Remmers. Te sprawdzone i skuteczne preparaty pomaga powstrzymać rozwój pleśni, wyeliminować plamy i ograniczyć rozwój bakterii. Wszystko to pomaga chronić Twoje meble, dzięki czemu możesz cieszyć się ich wygodą i wyglądem. Lazury Remmers chronią drewno prze wilgocią, promieniami UV, a jednocześnie gwarantują naturalny i matowy wygląd.

Użyj oleju ochronnego, aby uzyskać piękne i ochronne wykończenie

Aby uzyskać dodatkową warstwę ochronną, należy uzupełnić działanie impregnatu warstwą oleju do zastosowań zewnętrznych. Oleje ochronne OSMO łączą moc naturalnych wosków i olejów, dzięki czemu drewno oddycha i jest odporne na wodę i ścieranie. Oleje OSMO to produkty przyjazne meblom i środowisku. Ich działanie sprawdza się w każdych warunkach pogodowych.

Aplikacja olejów do drewna jest bardzo prosta. Zacznij od pierwszej warstwy nałożonej pędzlem z naturalnego włosia, gąbką lub wałkiem. Pierwszą warstwę należy pozostawić na co najmniej 15 minut do momentu wsiąknięcia, a następnie nałożyć tyle warstw, ile będzie koniecznych do całkowitego nasycenia. Następnie należy wytrzeć nadmiar i w razie potrzeby całość zeszlifować.

zabezpieczenia drewna lazura

Zakończ wszystkie prace zanim temperatura się podniesie.

Nie bez powodu wiosenne, ogrodowe porządki odbywają się zanim słońce zacznie dawać się we znaki. Nakładanie oleju w gorącym środowisku lub w bezpośrednim słońcu przyspieszy polimeryzację i spowoduje, że wykończenie będzie nierówne i nieestetyczne. Możesz nawet przenieść swoją pielęgnacje mebli na jesień; w ten sposób ukończysz wszystkie swoje projekty przed dużymi, zimowymi mrozami, a po ich zakończeniu meble i inne powierzchnie z drewna będą już gotowe do użytkowania.

Kilka dodatkowych wskazówek

Aby sprawić, żeby pielęgnacja mebli przebiegała tak płynnie, jak to tylko możliwe, wspomóż się kilkoma dodatkowymi radami:

  • Dobrze wstrząśnij olejem przed jego użyciem, ponieważ zawartość może się rozdzielić pod wpływem różnych zewnętrznych warunków. W pełni jednolita substancja zapewni najlepsze rezultaty.
  • Wszelkie preparaty do impregnacji należy stosować w miejscach dobrze wentylowanych. Jeśli używasz produktów pomieszczeniach zamkniętych, upewnij się, że otworzyłeś wszystkie możliwe okna w danym pomieszczeniu na czas od dwóch do czterech godzin. Jeśli posiadasz wentylator, skorzystaj z niego.
  • Należy się spodziewać poprawek. W zależności od tego, na jaki wiatr i deszcz będą wystawione Twoje meble i jak często z nich korzystasz. Może być konieczne nałożenie od czasu do czasu powłoki renowacyjnej.

Nie wiecie jakich lazur i olejów do drewna użyć, aby zabezpieczyć swoje powierzchnie drewniane na wiosnę? Zapraszamy do kontaktu – doradzimy, pomożemy: Timber Market.