renowacja mebli drewnianych
Blog

Renowacja mebli drewnianych. Jakie oleje do drewna wybrać?

Opublikowano 20 sierpnia, 2020 o 11:15 am przez / Brak komentarzy

Oleje do drewna są idealnym rozwiązaniem na zabezpieczenie od insektów starych elementów drewnianych, znajdują duże zastosowanie w czyszczeniu i malowaniu powierzchni drewnianych. Warto wybrać dobrej jakości olej do drewna, aby być zadowolonym z uzyskanego efektu. Olejowanie drewna jest bardzo dobrym i sprawdzonym sposobem konserwacji drewna, przede wszystkim starego, które ma wieloletnią tradycję. W obecnym czasie można zauważyć, iż następuje fala powrotu to rzemiosła drzewnego, dlatego olejowanie staje się coraz bardziej popularne.

Jaki preparat do olejowania drewna wybrać?

Należy pamiętać, iż kluczem do uzyskania doskonałego efektu jest odpowiednie zabezpieczenie drewna właściwym środkiem do renowacji, dlatego warto postawić na dobrą jakość i wybrać olej, który jest najlepszy na rynku produktów z tej branży. Jeśli planujesz wykonać renowację swoich mebli, pamiętaj iż istotną rolę w tej kwestii odgrywa wybranie odpowiedniego środka. Wiele osób zastanawia się czy wybrać lakier, lazurę, wosk czy tradycyjny olej do drewna. Aczkolwiek ze względu na coraz większą popularność, oraz szerokie zastosowanie jednym z najczęściej wybieranych środków do czyszczenia drewna jest specjalistyczny olej do drewna. Środek nakładany jest na surowe, specjalnie wcześniej przygotowane drewno za pomocą pędzla albo ściereczki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie wymaga używania profesjonalnych i drogich narzędzi, a także posiadania dużego doświadczenia. Dużą zaletą wykorzystania preparatów olejowych jest jest fakt, iż olej wnika bardzo głęboko w całą strukturę drewna, tym samym chroni jest bardzo kompleksowo przed wilgocią, pękaniem oraz zabezpiecza przed insektami, a także prze zbyt dużym promieniowaniem słonecznym. Warto dodać, iż olej w przeciwieństwie do lakieru czy farby nie pozostawia na drewnie niepotrzebnej, dodatkowej warstwy ochronnej, ma to pozytywną cechę ponieważ drewno w późniejszym czasie nie pęka ani nie ulega łuszczeniu. Dzięki zastosowaniu oleju do drewna, wszystkie elementy drewniane nabierają nowego, głębokiego koloru oraz satynowego połysku.

olejowanie drewna

Olej do drewna – zastosowanie 

Oleje do drewna mają bardzo szerokie zastosowanie, należy pamiętać iż środki konserwujące na bazie oleju można wykorzystać do zabezpieczenia drewna egzotycznego, a także liściastego i iglastego. Mają one zastosowanie zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Bardzo często olej wybierany jest jako forma ochrony do drewnianych posadzek i schodów. Obecnie na rynku działa wiele firm, które zajmują się bardzo kompleksowo i profesjonalnie tą branżą, posiadają bogaty i urozmaicony asortyment. Oferta firm obejmuje także specjalne mieszanki, tak zwane oleje do parkietów, oraz oleje do podłóg drewnianych i schodów. Oleje do drewna można śmiało używać także do konserwacji drewnianych blatów kuchennych, a nawet łazienkowych. Są również dobrym rozwiązaniem w przypadku zabezpieczania drewnianych mebli. Środki posiadają specjalne właściwości, które nadają się do odnawiania starych, zniszczonych powierzchni, chronią także przed insektami. Bardzo dobrze służą też jako zabezpieczenie przed wilgocią, dlatego można je stosować także na zewnątrz. Możesz skorzystać także ze środków olejowych, zabezpieczających podłogi tarasów. Oleje do drewna coraz częściej wykorzystywane są również do ochrony drewnianych mebli ogrodowych takich jak: huśtawki, pergole, a także płoty i balustrady. Dzięki temu zdecydowanie poprawią wygląd całego Twojego ogrodu.

Jeśli planujesz renowację swoich mebli zarówno w domu jak i na zewnątrz, oleje do drewna są dla Ciebie strzałem w 10! Zapoznaj się z gamą dostępnych produktów i wybierz najlepszy środek do konserwacji! Postaw na jakość i nowoczesność, i ciesz się pięknymi odrestaurowanymi meblami!

Jeżeli nie wiesz jakie oleje do drewna wybrać przy renowacji swoich mebli – napisz do Nas, lub sprawdź naszą pełną ofertę w sklepie: Timber Market – Oleje do drewna.