protektor do drewna
Blog

Protektory do drewna marki OSMO

Opublikowano 24 stycznia, 2022 o 1:42 pm przez / Brak komentarzy

Drewno stanowi pewną część ekosystemu, którym jest oczywiście las. Różnorodne warunki atmosferyczne takie jak wilgoć, słońce, grzyby itd. rozkładają je wraz z upływem czasu nawet na czynniki pierwsze. Drewno znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, podczas produkcji mebli lub ozdób, więc nie można zapomnieć o jego właściwej impregnacji.

Impregnacja drewna – na czym polega?

Proces impregnacji drewna polega na nasyceniu materiału przeznaczonym ku temu środkiem, aby ochronić powierzchnię przed wszelkimi czynnikami biologicznymi, fizycznymi itp.
W obecnych czasach na rynku jest dostępna szeroka gama produktów przeznaczonych do wykonywania impregnacji drewna.

Skuteczność wykonywanej impregnacji zależy głównie od głębokości nasycenia drewna danym impregnatem, co dalej zależy od wybranej metody impregnacji, właściwości wybranego środka oraz wilgotności drewna. Można stwierdzić, iż tworzy się pewien łańcuch, gdyż „jedno” pociąga za sobą „drugie”.  Niezwykle kluczowe jest też to, czy impregnowane drewno znajduje się na zewnątrz czy też wewnątrz, gdyż w tych dwóch różnych miejscach choćby stopień wilgotności jest znacznie różny.

protektor drewna OSMO

Protektor do drewna

Zabezpieczanie drewnianych powierzchni jest jedną z ważnych czynności, o której nie można zapominać. Producent OSMO oferuje wiele przeznaczonych do tego ekologicznych produktów. Protektor do drewna OSMO jest woskowym impregnatem. Jest to specjalnie przygotowany produkt, dzięki któremu można zabezpieczyć zarówno wilgotne, jak i mokre powierzchnie.

Niezwykle ważne jest to, że protektory do drewna marki OSMO są produkowane wyłącznie na bazie naturalnych olejów oraz wosków. Podczas produkcji tych środków nie stosuje się biocydów, dzięki czemu tego typu protektory można stosować do zabezpieczenia wszelkich powierzchni również w otoczeniu najmłodszych wewnątrz domu. To jest bardzo ważne, ponieważ nie jest on szkodliwy w przeciwieństwie do wyrobów tego typu innych producentów. Protektor do drewna OSMO jest zalecany do zastosowania zwłaszcza
do gatunków, które są najbardziej podatne na brunatnienie.

Wosk olejny do drewna

Wosk olejny do drewna jest ważnym produktem, ponieważ producent OSMO nie zaleca, aby jego oferowany protektor do drewna stosować w formie samodzielnej powłoki. Najlepiej, aby w ciągu 7 dni daną powierzchnię dodatkowo zabezpieczyć jednym z kilku wykończeniowych produktów również tej samej marki. Przykładem jest wosk olejny do drewna.

Olej posiada liczne cenne właściwości, a jedną z nich jest wzmocnienie rysunku słojów, czym jest tzw. efekt wilgotnego drewna. To unikalny olejny wosk gruntujący, który jest przeznaczony do impregnacji drewna.

Wosk olejny do drewna OSMO jest opracowany głównie z myślą o dodatkowej ochronie drewnianych powierzchni. To nie jest tradycyjny lakier, który można spotkać szczególnie
w budowlanych marketach. Ten produkt sprawia, że drewno może swobodnie „oddychać”, co przekłada się na uregulowane przyjmowane oraz oddawanie wilgoci, pomagając zachować wewnątrz odpowiedni mikroklimat.

Wosk olejny do drewna efektywnie zabezpiecza drewno przed ewentualnym ścieraniem
albo plamami czy też wnikaniem brudu. W rezultacie pokryta tym środkiem powierzchnia jest niezwykle przyjemna w dotyku, a co ważne – łatwa do utrzymania w czystości.

protektor drewna

Podsumowanie

Impregnacja drewna jest bardzo zalecana m.in. ze względu na przedłużenie czasu użytkowania drewna. Dzięki tej czynności można w znaczny sposób poprawić wygląd np. drewnianych mebli ogrodowych itp. Niezwykle ważne jest jednak, aby wybrać sprawdzony środek. Protektor do drewna OSMO sprawdzi się zatem idealnie, na co wskazują liczne opinie zadowolonych klientów tego silnie hydrofobowego wyrobu.

Szukasz sprawdzonego protektora do drewna? Zapraszamy do odpowiedniego działu w naszym sklepie:
Timber Market – Protektor drewna