Blog

Oleje tarasowe REMMERS – Bezpieczne dla zdrowia

Opublikowano 10 stycznia, 2020 o 2:32 pm przez / Brak komentarzy

Drewniane tarasy to ozdoba zarówno domków jednorodzinnych, w których taras komponuje się z intrygująco zaaranżowanym ogrodem, jak i mieszkań położonych na najwyższych piętrach bloków i wieżowców, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Drewno, który są pokryte, narażone jest jednak na różnorodne warunki atmosferyczne, począwszy od silnego słońca, przez smaganie wiatrem i deszczem, po siarczyste mrozy. Z uwagi na swoje usytuowanie na zewnątrz budynku, są dużo trudniej utrzymać je w czystości. Firma REMMERS Polska chce jednak pokazać, że korzystając z jej produktów można bardzo łatwo zadbać o drewniane tarasy i posadzki.

REMMERS Polska działa na polskim rynku od 1996 roku i oferuje szeroki wybór produktów do ochrony budowli i posadzek, farby, lakiery i oleje do drewna oraz lakiery przemysłowe. Wieloosobowy zespół z działu badawczo-rozwojowego opracowuje przyszłościowe, ekologiczne linie produktowe, mające na celu długotrwałą ochronę budowli, budynków i powierzchni. Innowacyjne oleje tarasowe, do ochrony drewna przed czynnikami atmosferycznymi i jednocześnie zabezpieczające przed wnikaniem brudu to jeden z ich niezawodnych, zaawansowanych technologicznie produktów. Co ważne, pozwalają też drewnu oddychać, dzięki czemu nie mają niszczącego wpływu na strukturę konstrukcji tarasu. Oferowane produkty przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań.

Mając na uwadze również cele estetyczne, oleje tarasowe REMMERS wyrównują koloryt paneli użytych do budowy tarasu, który mógł ulec wyblaknięciu pod wpływem silnych promieni słonecznych oraz uszlachetniają i wydobywają ich barwę. Oleje są również bardzo łatwe w nałożeniu – wystarczy się stosować do instrukcji producenta i rozprowadzać olej równomiernie i cienko na panelach, aby zapewnić im maksymalną ochronę. Chronią drewno przed wyschnięciem, nie dopuszczając do jego pękania i pęcznienia, które zarówno niszczy strukturę drewna, jak i wygląda nieelegancko.

Oleje produkowane przez firmę REMMERS występują w różnych odmianach barwnych. Oleje pigmentowane należy dobierać pod kolor drewna, z jakiego wykonany jest taras. Od ręki dostępne są wybarwienia daglezja, teak, modrzew i bangkirai. Kolory niestandardowe można zamawiać indywidualnie. Należy jednak pamiętać, że to właśnie pigmenty obecne w olejach zapewniają najlepszą ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dostępne są również oleje bezbarwne, wykorzystywane do odświeżenia barwy podłoża oraz brązowe i szare, służące do intensyfikacji pierwotnego koloru.

Podążając za bardzo popularnym trendem ekologicznym, który rośnie w siłę w różnych gałęziach przemysłu, firma REMMERS stworzyła oleje ekologiczne pod marką REMMERSeco, których bazą w co najmniej osiemdziesięciu procentach są surowce odnawialne. Materiały wykorzystane do produkcji tego oleju są zgodnie z ideologią wegańską, a spoiwo oleju bazuje na olejach roślinnych. Wykorzystany w procesie impregnacji tarasu, tworzy antypoślizgową powłokę i wzmaga odporność drewna na wpływ czynników atmosferycznych i promieniowanie ultrafioletowe. Niska zawartość rozpuszczalnika w składzie oleju ekologicznego przekłada się na niższy dyskomfort użytkownika podczas aplikacji.

Oleje tarasowe REMMERS posiadają certyfikaty potwierdzające zgodność produktu z międzynarodowymi normami, w tym ze standardem DIN EN 71-3, który określa limity migracji ośmiu pierwiastków niebezpiecznych dla zdrowia: antymonu, arsenu, kadmu, baru, chromu, ołowiu, selenu i rtęci. Oznacza to, że oleje tarasowe produkowane przez firmę REMMERS są bezpieczne dla zdrowia, szczególnie dla dzieci.

Przed użyciem olejów tarasowych firmy REMMERS warto skorzystać z dedykowanego, specjalnego preparatu czyszczącego do częściowo zwietrzałych zewnętrznych tarasów drewnianych, który całkowicie usuwa brud, tłuszcz i stare powłoki. Ten sam środek znacznie przyspiesza schnięcie oleju w przypadku drewna bogatego w garbniki, takiego jak dąb, czerwony cedr, afcelia czy redwood. Przy kolejnych stosowaniach, oleje tarasowe firmy REMMERS są łatwe do odnowienia. Nałożenie kolejnej warstwy nie wymaga wcześniejszego szlifowania czy gruntowania drewna.

Jeżeli chcą Państwo zapoznać się z szerszą ofertą olejów tarasowych firmy Remmers, zapraszamy do naszego sklepu —> Timber Market Oleje Tarasowe.