oleje do tarasów
Blog

Malujemy deski tarasowe olejami OSMO

Opublikowano 15 marca, 2022 o 2:40 pm przez / Brak komentarzy

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, zwłaszcza w naszych ogrodach. Większość osób rozpoczyna wtedy prace wokół swoich domów. Na szczególną uwagę zasługują drewniane powierzchnie. Najczęściej są to meble ogrodowe i taras. Warto wcześniej zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczone ku temu preparaty. Szczególnie po zimie trzeba odświeżyć drewnianą powłokę. Obecnie na dużą uwagę zasługują oleje tarasowe marki OSMO. Czym one dokładniej charakteryzują się? Jakie są w praktyce?

Oleje do tarasów OSMO – czym są?

Oleje do tarasów OSMO są w zależności – transparentną albo bezbarwną powłoką opartą na bazie naturalnych olejów roślinnych. Zostały one stworzone z myślą o drewnianych tarasach, które są szczególnie narażone na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Te produkty znajdują szerokie zewnętrzne zastosowanie. Cechują się one głównie substancjami zabezpieczającymi również przed sinieniem albo nawet gniciem drewna. Po aplikacji środka można w krótkim czasie dostrzec, że malowana powierzchnia staje się gładka, a następnie jest łatwa w częstej pielęgnacji.

oleje tarasowe OSMO

Oleje tarasowe marki OSMO – charakterystyka

Oleje tarasowe marki OSMO stanowią nowoczesny preparat tworzący hydrofobową i mikroporowatą powłokę. Dzięki niej malowany materiał, którym jest drewno, może w swobodny sposób oddychać jednocześnie redukując ewentualne pęcznienie czy też kurczenie się. Nie trzeba zatem obawiać się o odpryskiwanie drewna.

Oleje tarasowe pełnią kilka zasadniczych zadań. Wygładzają one przede wszystkim drewno, a także pielęgnują je zabezpieczając dodatkowo przed wchłanianiem się wody albo brudu. To jedne z pierwszych czynników oddziałujących na zewnątrz.

Oleje tarasowe OSMO – zastosowanie

Oleje tarasowe OSMO są bardzo łatwe w zastosowaniu. Renowacja dzięki nim jest niezwykle szybka i łatwa. Wpływa na to m.in. brak konieczności wcześniejszego gruntowania czy też szlifowania danej drewnianej powierzchni zewnętrznej. Warto zwrócić również uwagę, że nie trzeba specjalnie odnawiać całej powierzchni tylko wystarczy tę najbardziej zużytą i zniszczoną. Jeśli chodzi o ilość malowanych powłok to przy surowym drewnie można zastosować dwie, natomiast jedna powłoka wystarczy w przypadku tylko renowacji drewna. Należy podkreślić, że to jest bez szlifowania.

oleje tarasowe

Dlaczego warto wybrać oleje do tarasów OSMO?

Coraz więcej klientów decyduje się na oleje do tarasów marki OSMO. Wynika to z licznych zalet tych preparatów. Oleje tarasowe chronią przed szarzeniem zewnętrznej powierzchni, które może zostać wywołane przez promieniowanie UV. Dzięki nim można nie tylko odświeżyć tarasowe deski, ale również wyrównać ich barwę. To wydajne opakowanie działa niczym impregnat do drewna.

Oleje do drewna OSMO są nadzwyczajnie trwałym środkiem. Kluczowe jest również to, iż ten środek głęboko wnika w drewno, regulując jego wilgotność. Powłoka nie zatyka się ze względu na nie zatykanie się porów.

Oleje do drewna – podsumowanie

Oleje do drewna marki OSMO są jak najbardziej dopasowane do typowej barwy niezależnie od gatunku drewna zewnętrznej powierzchni. Producent stworzył je z myślą o odnowieniu, zachowaniu czy też wyrównaniu naturalnego koloru. Te produkty zostały zaprojektowane do indywidualnych wymogów odmian drewna. Najbardziej zaleca się je jednak do desek tarasowych i ogrodowych mebli. Decydując się na preparat przeznaczony do renowacji drewna, warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na środki marki OSMO. Wskazują na to liczne pozytywne opinie zadowolonych jak dotąd innych, poprzednich klientów.

Po więcej informacji zapraszamy do naszego sklepu Timber Market: Olej Tarasowy OSMO.