kleje do drewna
Blog

Kleje do Drewna – Bogactwo wyboru

Opublikowano 2 kwietnia, 2019 o 2:32 pm przez / Brak komentarzy

Drewno to szlachetny, naturalny materiał o różnorodnym zastosowaniu. Cenimy drewniane domy, meble, przedmioty codziennego użytku i ozdoby, a nawet… drewnianą biżuterię. Dlatego przedmiotem nieustającego zainteresowania technologów obróbki drewna i producentów, są preparaty pozwalające efektywnie i trwale tworzyć z tego materiału – na przykład kleje do drewna.

Kleje do drewna – bogaty wybór

Mimo, że w praktyce każdy z nas prawdopodobnie miał do czynienia z jednym typem, kleje do drewna, to cały wachlarz produktów pozwalających na osiągnięcie bardzo różnych rezultatów.
Najczęściej używane są kleje należące do trzech grup:
– kleje poliuretanowe
– żywice alifatyczne
– kleje na bazie polioctanu vinylu (klej wikol)
Kleje z tych trzech grup, mogą być stosowane zarówno do klejenia wewnątrz, jak i na zewnątrz w przypadku najróżniejszych rodzajów drewna.
Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty Klejów w naszym sklepie tutaj – Kleje do drewna Kleiberit.

Wybierz dobrego producenta

Już wiemy, że wybór rodzajów kleju jest bardzo różnorodny. Równie bogaty jest wybór wśród producentów poszczególnych preparatów. Z opinii doświadczonych użytkowników wynika, że na uwagę zasługują kleje do drewna Kleiberit. Firma KLEBCHEMIE M.G. Becker znana jest od połowy ubiegłego wieku, jako producent doskonałej jakości klejów o najróżniejszym zastosowaniu. W tym również klejów do drewna. Lata doświadczenia w dopracowywaniu receptur dały rezultat w postaci jednych z najlepszych klejów do powierzchni drewnianych.
Kleje marki Kleiberit znajdują zastosowanie w klejeniu drewna warstwowo i kontaktowo. Kleje poliuretanowe są na przykład chętnie stosowane przy produkcji stolarki okiennej i drzwiowej, dzięki odporności na działanie wody i ekstremalnych temperatur.
Popularne kleje wikolowe Kleiberit, cechuje dobra gęstość, brak grudek, które czasem pojawiają się w podobnych produktach konkurencyjnych firm i łatwe rozcieńczanie, kiedy zachodzi taka potrzeba. Kleje wikolowe, powszechnie stosowane w stolarstwie, często wybierane są właśnie spośród produktów Kleiberit z uwagi na renomę tej marki i wysoką jakość.

Jak wybrać właściwy klej do drewna?

Wybór odpowiedniego kleju do drewna w zasadzie najbardziej zależy od konstrukcji, jaka ma być klejona. Największą wartość przy wyborze kleju mieć dwie rzeczy – to robi jego skład chemiczny i jakość. Duże znaczenie ma również charakter pracy. Jest to jedna rzecz, do produkcji mebli spajania, który cały czas będzie w domu, zupełnie inny czas – wykonanie fasady działa lub klejenie wszelkich elementów, które znajdują się na ulicy. W drugim wariancie zrozumiałym jest, że klej będzie potrzebował dużo bardziej stabilnego podłoża.
Trzeba brać również pod uwagę nie tylko rodzaj podjętych prac i miejsce ich wykonywania, ale także jaki rodzaj drewna będzie musiał zostać sklejony, czy klejone elementy, składają się z tych samych gatunków drewna lub różnych nich.
Podsumowując wszystkie za i przeciw, to zasadniczo najlepiej szukać odpowiedniego produktu w bardzo bogatej ofercie marki Kleiberit. Jest jednym z lepszych producentów klejów do drewna na naszym rynku, do tego w przystępnych cenach.

Polecamy gorąco – Timber Market !