Blog

Jak dbać o naturalne drewno?

Opublikowano 5 marca, 2019 o 6:35 pm przez / Brak komentarzy

Drewno to szlachetny materiał, który odpowiednio pielęgnowany odpłaca stylowym wyglądem i ponadczasową klasą. Łatwo jest jednak pielęgnację zaniedbać. Drewno, jako materiał naturalny, jest niezwykle wrażliwe na czynniki atmosferyczne. Pod wpływem działania wilgoci drewno staje się pożywką dla różnego rodzaju grzybów, pleśni i bakterii. Z kolei promienie słoneczne wysuszają je bardzo szybko. Już po kilku latach użytkowania, nawet na dobrze zaimpregnowanych i polakierowanych powierzchniach powłoka może się łuszczyć i odpada.
Jak odpowiednio zabezpieczyć tego typu naturalne drewno, by na długo cieszyło oczy stylowym wyglądem?

Oleje do drewna – ochrona na lata

Drewno również ulega korozji – zarówno chemicznej, w wyniku kontaktu z czynnikami szkodliwymi, jak i biologicznej, kiedy narażone jest na wilgoć sprzyjającą próchnieniu i gniciu. Jednak właściwie zabezpieczone meble ogrodowe, czy deski tarasu, mogą służyć latami bez potrzeby ich wymiany.
Doskonałą ochronę przed korozją powierzchni drewnianych, zapewniają oleje do drewna. Jest to cały wachlarz produktów o różnych właściwościach, wśród których wybierzesz odpowiednią ochronę zarówno dla drewna na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń – na przykład w przypadku podłóg.
Przy pomocy olejów do drewna zabezpieczysz blaty kuchenne, które zyskują dzięki temu odporność na wodę i inne płyny zawarte w żywności. Olej do stosowania na zewnątrz natomiast, zabezpieczy na przykład drewnianą powierzchnię tarasu na legarach.

olejowanie drewna

Ochrona z natury – dbaj o naturalne drewno

Wysokiej klasy oleje do drewna OSMO, to ochrona nie tylko przed czynnikami takimi jak wilgoć, czy chemia, ale też przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Marka OSMO jest już niemal synonimem doskonałej ochrony drewna. Od dziesiątek lat firma ta opracowuje coraz doskonalsze receptury preparatów chroniących drewno, ale też służących miejscowej regeneracji powierzchni drewnianych.
Bazą powłok ochronnych tego wiodącego producenta środków ochrony drewna, są oleje i woski roślinne pozyskiwane z soi, lnu, słonecznika i ostu. Oleje do drewna OSMO to produkty bazujące na składnikach naturalnych, więc najbardziej odpowiednie dla ochrony naturalnego drewna.

Jak prawidłowo olejować drewno?

Dobrze jest znać podstawowe zasady zabezpieczania drewna, aby olejowanie przyniosło spodziewany rezultat. Podstawą jest oczywiście właściwie dobrany preparat, na przykład marki OSMO. Kiedy już go wybierzesz, po prostu oczyść powierzchnię przeznaczoną do zabezpieczenia i zastosuj się do instrukcji producenta oleju.
Równie ważne jak sam wybór oleju do drewna jest przygotowanie powierzchni do olejowania. Niedbalstwo w tym zakresie objawia się najczęściej nieestetycznymi różnicami w połysku podłogi po wyschnięciu warstwy ochronnej oraz niejednakowym wybarwianiu się drewna wraz z upływem czasu. Takie defekty są wynikiem nierównej chłonności źle przygotowanego drewna.
Wybierając odpowiedni olej do drewna, dobrego producenta unikniemy wielu wpadek w trakcie naszych prac i zabezpieczania mebli, parkietów, czy innych powierzchni drewnianych.

ochrona drewna

Jeśli chcesz dobrze wybrać odpowiedni Olej do Drewna – skontaktuj się z naszą firmą, lub przejrzyj naszą pełną ofertę olejów OSMO – Serdecznie Zapraszamy.