Blog

Kleje montażowe i ich zastosowanie

Opublikowano 2 października, 2019 o 5:47 pm przez / Brak komentarzy

Każdy kto ma do czynienia z pracami budowlanymi albo sam decyduje się na wykończenie czy też remont domu lub mieszkania wie jak istotną rzeczą jest wybór odpowiednich materiałów. Jednym z takich właśnie materiałów są kleje montażowe bez, których obecnie ciężko byłoby sobie wyobrazić różnego rodzaju prace. Jednakże, żeby odpowiednio spełniły swoje funkcje bardzo ważne jest ich odpowiednie zastosowanie oraz sposób aplikowania, a także marka kleju.

Zastosowanie klejów montażowych

Kleje montażowe mają bardzo szeroki zakres zastosowania, gdyż wykorzystywane są do klejenia różnych materiałów. Przede wszystkim jednak są to drewniane elementy, panele ścienne, osłony kabli, różne listwy, przełączniki oraz uchwyty.
Kleje te nie nadają się jednak to klejenia styropianu, a także materiałów wrażliwych na rozpuszczalnik ze względu na to, iż same w sobie zawierają rozpuszczalni. Poza tym nie poradzą sobie również z polipropylenem oraz teflonem.

Wybierając kleje montażowe najlepiej jest sięgać po sprawdzone marki, gdyż wówczas mamy pewność, iż klej posiada odpowiednie parametry, które są niezbędne do właściwego i trwałego sklejenia konkretnych elementów, z jakimi przez lata nie będzie się nic złego działo. To też godnymi polecenia klejami montażowymi jest zarówno klej firmy Kleiberit jak i Sika, ponieważ to właśnie te kleje charakteryzują się doskonałą przyczepnością do różnych podłoży budowlanych, wysoką siłą spajania, a także odpornością na wilgoć. Atutem tych klejów jest również to, iż są one gotowe do użytku, a co za tym idzie nie trzeba marnować czasu na ich rozrabianie. Dodatkowo zrobione są na bazie kauczuku neoprenowego, a co za tym idzie doskonale najadą się do klejenia elementów, które narażone są na wyginanie, wszelkie uderzenia, wibracie oraz wilgoć. Kleje montażowe świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie zachodzi konieczność wypełnienia luk między materiałami, a klejone powierzchnie są nieregularne i duże. Poza tym doskonale zastępują one wkręty, a także gwoździe. Istotne jest również to, żeby pamiętać przy wyborze kleju do czego dokładnie będzie on wykorzystywany, ponieważ kleje te są pogrupowane na kategorie jeśli chodzi o ich zastosowanie. To też kupując tego typu kleje trzeba dokładnie zapoznać się z etykietą, jaka się na nim znajduje, aby wybrać ten właściwy.

Cechy klejów montażowych

Kleje montażowe mają również to do siebie, że posiadają nieprzyjemny zapach. Dlatego najlepiej, aby miejsce, w którym jest klej używany można było podczas klejenie, a także po nim przewietrzyć. To też w trakcie ich wykorzystywania trzeba zachować szczególną uwagę i ostrożność. Jeśli natomiast zależy nam na estetyce pracy, to warto jest poszukać bezbarwnego kleju, który nie będzie rzucał się w oczy. Kleje montażowe najczęściej występują w tubkach, jakie rozprowadza się przy użyciu specjalnej maszynki przeznaczonej właśnie do takich tubek. To też jeśli samemu chce się ten klej używać to konieczne jest posiadanie takiej właśnie maszynki. Jeżeli natomiast chodzi o cenę to jest ona bardzo przystępna, gdyż tubka oscyluje w granicach kilkunastu złotych, a można nią zdziałać na prawdę bardzo dużo.

Tak więc jeśli tylko ktoś chce przykleić różnego rodzaju elementy do siebie to kleje montażowe jak najbardziej są do tego idealnym rozwiązaniem. Poza tym są one bardzo proste do aplikacji, to też nie trzeba się martwić o to, iż ktoś mógłby sobie z tym nie poradzić. Dodatkowo kleje montażowe mają również to do siebie, że nie brudzą. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, że po użyciu kleju trzeba będzie sprzątać pomieszczenie, gdzie były użyte.

Ofertę klejów montażowych znajdziecie Państwo w naszym sklepie, w odpowiedniej kategorii: Timber Market – Kleje montażowe.